WaveCom'i pilveplatvorm

VMware Cloud on pilveteenuste operaatoritele loodud ökosüsteem, kus kasutatakse valideeritud teenuseid, mis baseeruvad VMware tehnoloogial. VMvare Cloud pakub valideeritud teenuseid läbi 4000 operaatori 100s riigis.

 

Teenusplatvorm

VMware Cloud Director hübriidpilve platvorm võimaldab kokku siduda erinevaid pilvekeskkondi ja on premise vSphere platvormil põhinevaid andmekeskusi, mille seadistamiseks on kliendile antud vabad käed.

Cloud Directoris on võimalik kiirelt mõne klikiga luua uusi vApp´e, virtuaalmasinaid, katalooge ja NSX võrguteenuseid.

Cloud Director´i võimas API lubab automatiseerida haldustegevused. Cloud Director API tugi on populaarsetel Ansible ja  Terraform.io Infrastructure As Code tarkvaral.

Kasutajatele saab määrata erinevaid õiguseid, gruppe ja rolle ning neid vastavalt soovile seadistada.

Toetatud on turvaline kaheastmeline autentimine kasutades  AzureAD, RSA SecureID või muud SAML ja Oauth baasil toimivat autentimislahendust.

Kasutades teenuseid erinevates andmekeskustes saab siduda erinevad asukohad multisite funktsiooni abil üheks.

Platvormi on integreeritud vRealize Operations Tenant App, mis annab  monitooringu ja statistika.

Lisateenustena on integreeritud Veeam pikaajalised varunduslahendused.

Valmis on ka tugi uutele lahendustele nagu VMware Tanzu Kubernetes as a service, S3 object storage ja App launchpad templiitide ja konteinerite halduseks.

 

 

Serverid

Kõrgkäideldav VMware vSphere Enterprise Plus tarkvaraline andmekeskus pakub suurimat töökindlust, efektiivsust ning kasutusmugavust ja omab sisseehitatud kõrget turvalisust.

Tagamaks maksimaalset käideldavust, hoiame servereid kolmes erinevas kapis asuvates HPE Synergy 12000 Frame süsteemides, kus on dubleeritud kõik sõlmed. Blade server keskuse süsteem saab toite kuuest erinevate UPS-idega ühendatud liiasest toiteplokist, mis tagab sujuva töö ka voolukatkestuse ja rikete korral. WaveCom’i pilv kasutab Endla andmekeskuses HPE Synergy 480 G10 servereid, mis on varustatud Intel® Xeon® Gold 6142 2.6 GHz protsessoritega.

Andmeid saab hoida erinevates uue põlvkonna NVMe Gen4 andmehoidlates, mille võimekus on miljoneid IOPS´e. Andmehoidlad on ühendatud dubleeritud 32Gb FC SAN võrku. Kliendid saavad oma servereid reaalajas ja katkestusteta nende vahel liigutada.

Iga VMware ESXI host server on ühendatud 80GB agregeeritud võrku ja virtuaalmasinad omavad 10 GbE võrguühendust, nii Eesti kui ka rahvusvaheliste võrkudega.

WaveCom´i pilve teenusel ei esine katkestusi ka vSphere host serverite hooldamise ja uuendamise ajal. Hoolduse ajal liiguvad virtuaalmasinad VMware vMotion lahenduse abil automaatselt teisele serverile. Ilma, et operatsioonisüsteemi sellest teaks või toimuks teenustes märgatavat viidet.

Üksikut serverit või tervet serverikappi hõlmava rikke puhul käivitatakse virtuaalmasinad koheselt klastri teistes serverites ilma vähima andmekaota.

 

 

 

 

Võrk

VMware NSX-T võrgu virtualiseerimise ja turvalisuse platvorm pakub tõelise Software-Defined Data Center (SDDC) kogemuse.

Uuenenud NSX-T kasutab GENEVE kapseldamisprotokolli, mis võimaldab paremat latentsi hajutatud võrkudes võrreldes VXLAN´ga.

Mitme asukohaga võrkude puhul hoiab latenstuse madala NSX-T kahetasandiline Tier 0 ja Tier 1 hajutatud marsruutimise mudel, kus kõik võrgusegmendid provisioneeritakse automaatselt.

NSX-T turvalisuse platvorm ühendab võrgu- ja turbefunktsioonid, võimaldades virtualiseerimise tasandil automatiseeritult luua zero trust mudeli L2 või routed mikrosegmenteeritud võrke läbi erinevate andmekeskuste. See toimub hetkega, ilma aplikatsioonide tööd katkestamata.

NSX-T sisseehitatud nutikas vertikaalne tulemüür (Edge gateway firewall)kaitseb väliste ohtude eest ja horisontaalne tulemüür (distributed firewall) kaitseb sisest liiklust.  NSX-T võimaldab ühe korraga määrata turbepoliitikat kõikidele pilves töötavatele rakendustele, mis aitab transpordisõlmi optimaalsemalt kasutada. Seda saab rakendada dünaamiliselt igale töökoormusele rakenduse atribuutide ja kasutajapõhiste tag-ide alusel.

NSX-T Edge Gateway lubab kasutada portide suunamiseks ja interneti ühendumiseks SNAT ja DNAT funktsioone.
L2 ja IPSEC VPN’i abil saab turvalise ligipääsu, kas oma võrkudele või teatud aplikatsioonidele.

Integreeritud AVI Advanced Load balancer lahendus suunab välise liikluse siseste serverite vahel, kasutades erinevaid algoritme.

 

Varundus ja instant disaster recovery

Uuenenud Cloud Director Availability on võimas, aga samas lihtne varunduse, replikeerimise, migreerimise ja avariitaaste tööriist. Pakkudes tuge, nii viiruste, kui ka failisüsteemi või andmebaaside rikete vastu.

Availability võimaldab reaalajas hallata ja automatiseerida erinevates andmekeskustes asuvaid virtuaalmasinate ja vAppide varundusi. Nii lokaalsetest andmekeskusest pilve ja vastupidi, kui ka pilvest pilve.

Teenusega on võimalik taastada ühe nupuvajutusega enda keskkonnad isegi tervet serveriruumi hõlmava rikke korral. Sama lahendust saab kasutada ka on premise - cloud DRaaS teenusena, mis laiendab on premise VMware süsteemid meie vCloud andmekeskusse. Tasuta availability on premise tarkvara sisaldab L2 VPN lahendust pilve võrkude sidumiseks.

Tööaega saab kokku hoida korraldades ja ajastades taaste- ja migreerimistoimingud korraga mitmete virtuaalmasinatega ja vApp´dega.

Andmeid varundatakse VMware paindlikku replikeerimise tehnoloogia abil kliendi määratud sagedusel alates 1 minutit meie offsite andmekeskusse,  mis võtab hädaolukorras üle peamise andmekeskuse töö.

Protsesside taastamiseks saab määrata korraga rohkem kui ühe RPO(taastepunkt) reegli. Maksimaalset on võimalik kasutada kuni viite erinevat RPO parameetrit ühe taastamisprotsessi üles ehitamisel. RPO reegli näide: 10 punkti 10 min vahega + 10 punkti 1 h vahega + 2 punkti 3 päevase vahega + 2 puntki 2 kuulise vahega.

Off-site asukohas saab teostada terve datacentri või üksiku virtuaalmasina taastamise ja nn. „Rewind“ nupu abil virtuaalmasinatega minna nädalaid ajas tagasi. Kui on leitud sobiv taastepunkt saab liigutada virtuaalmasinat tagasi On-site asukohta.

2021.aastal omistati AS WaveCom´le peale VMware auditeerimist ka Disaster Recovery as a Service Provider akrediteering, mida on maailmas ainult 40 VMware partneril.

Rohkem infot Cloud Director Availability pilvevarunduse kohta

Veeam varukoopiate lahendus

Varundamine on hea meetod hoidmaks andmeid pikemaajaliselt. Cloud Director Availability lahendus, mis kasutab virtuaalmasinate replikeerimiseks VMware vSphere replication tehnoloogiat, pakub efektiivset varukoopiate talletamise perioodiks kuni paar nädalat. Pikemaks perioodiks pakume klientidele kasutamiseks Veeam'i varukoopiate lahendust, kus varukoopiate talletamise ajaline piirang on  limiteerimata.

Saavutamaks parimat tõrkekindlust oma teenustele on soovituslik kasutada varundamist ja replikeerimist kombineerituna, sellisel juhul on andmed/teenused kaitstud sisuliselt igaks juhtumiks.

Lahenduse kasutamine on väga lihtne ja käib  VMware Cloud Director keskkonna kaudu, kus klient saab ise läbi Veeam'i varukoopiate oma organisatsiooni virtuaalserverite varundusi hallata.

 

Varukoopiaid tehakse andmetest reeglina perioodiliselt, näiteks iga päev määratud ajal. Varukoopia loomiseks tehakse virtuaalserverist nn. "snapshot", mille käigus kopeeritakse virtuaalserveri failid ja kettad varundamiseks mõeldud kettamassiivile. Varukoopiaid tehakse üldiselt pikema perioodi peale 1x "full backup"(näiteks ühel päeval nädalas) ja ülejäänud aegadel "incremental backup" mille käigus varundatakse ainult virtuaalserveri kettal muutunud blokid. See vähendab üleliigset võrgu ja kettamassiivi koormust infrastruktuuris ning varukoopiate tegemisele kuluvat aega.

Klient võib vajadusel taastada virtuaalmasinates üksiku faili või terve virtuaalmasina endale sobivast varunduspunktist.

 

 

 

Wavecomi avalikus pilves on Sul piiramatult ressursse ja võimalusi.

 

Kutsume kõiki proovima meie pilveserveri teenust, pakkudes kuu aega kasutamist tasuta.*
Selleks vormista tellimus, kasutades promokoodi WAVECOM-CLOUD

 

*Teenus on mõeldud ainult tegutsevatele ettevõttele, kes soovivad seda kasutada sihipärselt ja vastavuses meie teenuse osutamise tingimustega.

Enne liitumist, tutvu meie tingimustega siin. WaveCom AS jätab endale õiguse valida kliente ning keelduda teenuse osutamisest juhul, kui tekib kahtlus väärkasutuses.