Virtuaalmasina- ja konteineraplikatsioonide juurutamine on aeganõudev? App Launchpad vabastab ajakulust.

Mis on Application Launchpad?

App Launchpad on VMware Cloud Director´i lisafunktsionaalsus, mis avab lõppkasutajatele VMware poolt valideeritud aplikatsioonide keskkonna. App Launchpad´i kasutajaliideses on lõppkliendile kuvatud VMware Marketplace aplikatsioonid, sealhulgas ka Bitnami by VMware poolt eelkonfigureeritud aplikatsioonid, mille kohta on olemas ka detailsed kasutusjuhendid Bitnami by VMware kodulehel.

Lõppkliendi aplikatsioonid on muutumas järjest keerulisemaks ja pilveteenuste pakkujad arendavad teenuseid, mida oleks lihtsam ja vähem ajamahukam juurutada. App Launchpad on suunatud pilveteenuste tarbijatele, eelkõige arendjatatele, kes keskenduvad vähem pilve keerukusele ja rohkem rakendustele. App Launchpad´is saavad arendajad käivitada aplikatsioone kõigest mõne sekundiga.

Launchpad

Kõik tuntud aplikatsioonid nagu Lamp, Ngingx, Tomcat, Node.js, Grafana, Jenkins, RabbitMQ, Cassandra, GitHub, erinevad SQL serverid jne. Lisaks ka palju muid arendajate tööriistu erinevate CMS, CRM ja e-poodide näol.

Virtuaalmasina aplikatsiooni käivitamine App Launchpad´is käib lihtsalt ja kiiresti. Kõigepealt tuleb sisseehitatud otsingumootorist üles leida sobiv aplikatsioon ja vajutada Launch. Sisestada tuleb aplikatsiooni nimi ja vajutada Launch Application. Vajadusel saab enne käivitamist seadistada ka aplikatsiooni seadistusi (asukoht, IP-aadressid, võrk, tulemüür, käivitus script jne).

virtuaalmasina aplikatsiooni käivitamine

 

 

Konteineraplikatsioonide käivitamine App Launchpad´is käib samuti lihtsalt ja kiiresti. Kõigepealt tuleb sisseehitatud otsingumootorist üles leida sobiv aplikatsioon ja vajutada Launch. Tuleb sisestada aplikatsiooni nimi, replikatsioonide arv ja võrgu tüüp. Lisaks siduda soovitud Kubernetes klastriga ning ongi uus aplikatsioon juurutatud. Vajadusel saab enne käivitamist muuta ka aplikatsiooni seadistusi kasutades YAML editor´i.

konteineraplikatsiooni käivitamine

 

App Launchpad’is on operatsioonisüsteemide templiidid koheselt nähtavad Featured Applications alt (sealhulgas on lisandunud ka uuemad Win2022 ja Ubuntu22 serverid) . VMware Marketplace aplikatsioone ja operatsioonisüsteemide templiite saab klient vaadata ka enda Cloud Director´i Libraries lehelt, kust saab samuti läbi kiirotsingu leida vastavalt vajadusele sobiva rakenduse või templiidi.

 

WaveCom on ainus Cloud Verified VMware pilveteenuse pakkuja Eestis

Eestis pakub VMware platvormil pilveteenust VMware Advanced partner ja Baltikumi ainuke VMware Cloud Verified sertifitseeritud teenusepakkuja WaveCom AS.

WaveCom pakub kõiki VMware’i tarkvaralise andmekeskuse piiramatuid võimalusi nagu vSphere Enterprise Plus tasemel virtualiseerimine, Cloud Director pilveteenuste juhtimine, VMware Tanzu konteinerid, VMware NSX-T võrgulahendused, vRealize operation tenant apps, Cloud Availability Disaster Recovery ja Veeam varundus. WaveCom’i teenused on pidevas arengus, et pakkuda pidevalt uusi funktsionaalsusi ja mugavamat haldust.