Äritegevus järgmisele tasemele - Ferrari või Cisco ruuter?

Äritegevus on mitmetahuline tegevuste sümbioos. Ühte sammu peab käima tootearendus, müük, reklaam, kommunikatsioon, klienditeenindus jne. Pealkirjas tõstatus küsimus, kumb annab äritegevusele rohkem positiivset hoogu juurde – uus Ferrari või tippklassi ruuter?

 

ferrari

Mõlemad on arvestatavad investeeringud. Hetkel on keskmine uue Ferrari hind 300 000 euro ümbruses. Sportauto on täiendav osa brändingust, millega on võimalik läbi kuvandi tõsta müüginumbreid. Samasse hinnaklassi kuuluvad Cisco tipptaseme ruuterid on kogu info liikumisruumi üks olulisemaid nurgakive. Hoolimata sellest, kas ettevõte omab ise andmekeskust või ostab seda teenusena sisse pole võimalik ruuteri vajalikkusest mööda vaadata. Ruuter on asendamatu komponent, et WaveCom´i andmekeskuses asuvate klientide teenused töötaksid laitmatult ning seetõttu oleme märtsis investeerinud kahte uute ja kõrgkvaliteetsesse Cisco ASR 9902 ruuterisse.

 

cisco ASR 9902

 

Tippklassi Cisco ruuter pakub väärtust eelkõige andmete liikluse kiiruse ja turvalisuse näol võrgus, mis on mitmekordne võrreldes madalama astme seeriatega. ASR 9902 puhul on andmete suunamise mahud kuni 1,6 terabaiti sekundis. Ruuteril on kaks Route protsessorit, ühe riknemisel võtab töö üle teine.  Dubleeritud on ka võrgupordid. Kokku on ühel ruuteril 8X40/100, 16X25/10 ja 24X10 GE porti. Loomulikult on dubleeringus ka toiteplokid ja jahutus.

Täpsemat Cisco ASR 9902 ruuteri tooteinfot saad lugeda siit.

Kumb on siis mõistlikum investeering? Üldises plaanis on iga ettevõtte vajadused erinevad, seega ainuõige vastuse leiab kulude ja tulude läbi kalkuleerimise teel. Edukuse sümbol Ferrari pole ilma asjata edukuse sümbol ja selle mõju müügitegevuse raamistikus ei tasu alahinnata. Cisco tippklassi ruuterid loovad info katkematu liikumise võimaluse ja on äritegevuse selgrooks. WaveCom valis otse loomulikult ruuterid, et viia oma võrguteenused üle 100GE mahtudele.

Järgneva kuuga toimub ruuterite seadistamine ja testimine laboritingimustes. Ruuterite vahetus peab toimuma lähikuudel ainsa katkestuseta.