Uued PCIe Gen4 NVMe andmehoidlad VMware pilveteenuse klientidele
Spetsiaalselt täisvälkmälu (all-flash storage) jaoks välja töötatud sideprotokoll NVMe võimaldab varasemate protokollidega võrreldes kiiremat jõudlust ja suuremat käskude tihedust.
NVMe on mõeldud ettevõtete tööprotsessidele, mis nõuavad tippjõudlust, nagu reaalajas andmeanalüüs, veebipõhised kauplemisplatvormid ja muud latentsustundlikud tööprotsessid. Selliste väga latentsustundlike tööprotsesside puhul saab NVMe tehnoloogia kasutusele võtmisest koheselt kasu.
NVMe vs jadaühendusega SCSI (SAS)
NVMe eesmärk on vähendada tarkvara ülekoormust rakenduste ja salvestusruumi vahel all-flash süsteemides.
Flash-põhised salvestussüsteemid kasutavad tavaliselt oma kontrolleri protsessoritelt SAS-i (serial-attached SCSI) linke flashiga suhtlemiseks. SAS tugineb iganenud SCSI protokollile, mis töötati algselt välja aeglasemate kõvaketaste jaoks. SAS-i saab kasutada flashiga suhtlemiseks, kuid see pole ideaalne saamaks kätte maksimaalset flashi võimekust. Ühe SAS ketta liidese kiirus on 12Gb/s.
NVMe tehnoloogia on loodud selleks, et paremini ära kasutada mikrosekundilist latentsust, mida pakuvad kõik all-flash massiivid ja kõrvaldada SCSI protokolli kitsaskoht. Andmeedastuskiiruse kasv, erinevalt SCSI protokollist, tuleb NVMe võimest kasutada paralleelseid madala latentsusajaga andmeteid, et kiirendada jõudlust all-flash massiivides. NVME Gen4 ketta kiirus on 64Gb/s. Tänu oma võimele lugeda tuhandeid paralleelseid käsujärjekordi, tagab NVMe tehnoloogia IOPSid kiiruse, mis on miljonites.
Üleminekuga HPE Synegry platvormile uueneb ka meie Fiber Channel storage võrk. Senised 16Gb Brocade lülitid asenduvad uue põlvkonna Brocade 32/64Gb mudelitega.
Uued PCIe Gen4 NVMe andmehoidlad kasutusse
2022 jaanuaris investeeris WaveCom Endla andmekeskuse VMware pilveteeenuse platvormi järgmise põlvkonna andmehoidlatesse. Senised SAS SSD andmehoidlad vahetatakse välja neljanda generatsiooni PCIe NVMe SSD andmehoidlate vastu. Tänaseks on seniste klientide töövood viidud üle uuema põlvkonna andmehoidlate peale. Tehnoloogia vahetumine hindades muutusi ei too.