Privaatpilv

Privaatpilv – Kasvata kasumit, mitte taristukulusid

Kui Sinu ettevõte tegutseb

  • avalikus sektoris,
  • finantssektoris,
  • e-kaubanduses
  • või tarkvaralahenduste pakkujana,

kasutavad Sinu teenuseid tuhanded kliendid. Vajad kõrgendatud töökindlusega dünaamilist ja tippjõudlusega andmelahendust!

Wavecomi privaatpilv (private cloud) on meie serverikeskusesse rajatud virtualiseerimise platvorm, mis ühendab avaliku pilve võimsuse, efektiivsuse ja võimalused privaatserveri turvalisuse ja kontrolliga.

Ehitame spetsiaalselt Sinu vajadustele vastava tippvõimekusega, aga soodsa lahenduse ja aitame seda hallata.

Suurem kontroll – andmetest kuludeni

Sinu käsutuses on paindlikud profilahendused. Kõrgkäideldavas VMWare või Xenserveri virtualiseerimiskeskkonnas saad vajaliku koguse virtuaalservereid luua hõlpsasti.

Võrreldes avaliku pilve teenustega võimaldab privaatpilv

  • suuremat kontrolli oma serverite ja andmete üle – need on täielikult Sinu päralt,
  • olulist rahalist kokkuhoidu – teatud ressurssidest alates vähenevad kulud võrreldes avaliku pilve või pilveserveritega drastiliselt.

Unusta oma serverid!

Privaatpilve täishaldus vabastab Sind kõikidest andmehaldusega seotud muredest alates lahenduse loomisest ja monitoorimisest kuni turvamise ja uuenduste installimiseni. Sinu IT-taristu ülesehitamise ja süsteemi haldamise eest vastutame meie.

  • Iga serveriga kaasneb 24/7 riistvarahooldus, monitooring ja tugi.
  • Lisateenusena pakume kuutasupõhist taristu täishoolduse lepingut, mille raames teostame hüperviisorite ja pilve juhttarkvara pidevat haldust, monitooringut ning tarkvarauuenduste paigaldust.

Enterprise storage ja replikeerimine

Oma andmeid saad hoida meie HPE ja HUAWEI Enteprise andmeladudes, kus on kasutusel SSD/SAS kettamassiivid.

Enteprise storage SSD FC madala latentsiga kettamassiiv tagab Sinu pilveteenuste ülikiire toimimise.

Meil on saadaval ka SAS, MLSAS FC massiivid ning ISCSI/NFS/CIFS/S3 tehnoloogiad.

Soovi korral saad storage teenust meie sekundaarses serverikeskuses replikeerida sünkroonselt (Huawei Metro) või asünkroonselt (HPE replication)– õnnetuse või rikke korral on võimalik pilv uues asukohas käivitada vaid mõne minutiga.

Sinu serverite töö ei katke

Wavecomi privaatpilve lahendus kasutab suurepärase hinna ja kvaliteedi suhtega HP Blade Servereid, mis paiknevad meie HP C7000 Bladecenterites.

Tehnoloogiliselt on tegu ülimalt töökindla lahendusega: serverikeskuse šassii saab toite kuuest UPSidega ühendatud liiasest toiteplokist, mis tagab sujuva töö ka voolukatkestuse ja rikete korral.

Kaugjuhitav ILO Remote Management haldus tagab probleemide korral kiire ja ennetava sekkumise.

Serverikeskuse dubleeritud 10-40 GbE võrguühendused on tagatud tippvõimekusega Cisco Nexus 5596 seeria switchide klastris.

Profid – tarkvarast partneriteni

Oleme VMWare Professional partnerid – meil on nende tehnilistele ressurssidele täielik ligipääs. Meie töötajad on läbinud VMWare’i koolitused ja omavad vastavaid sertifikaate. Seetõttu pakume Sulle soodsamalt kõiki VMWare’i litsentse.

Microsoft SPLA partnerina pakume Sulle ka kõiki nende serveri ja rakenduste litsentse.

Meil pikaajaline kogemus pilve haldusplatvormi Cloudstack arendusel

Vajadusel aitame Sul füüsilise- või virtuaalserveri vanast süsteemist privaatpilve üle tuua.

Näited

+Väikefirma virtualiseerimine

Väikefirma virtualiseerimine ühel serveril ja varundus.

Väikefirmal on vajadus viie virtuaalmasina järele. Pakume selleks ühel füüsilisel serveril paiknevat virtualiseerimislahendust, kus hoolimata tarkvaralise kõrgkäideldavuse puudumisest on tagatud varukoopiad ja vajadusel ülikiire varundus ja disaster recovery. VMware hüperviisori tarkvara ja Unitrend kuni 1TB varundus on tasuta. Näidislahendus võimaldab, nõudmiste suurenedes, mõne hetkega, kasutusele võtta veel mitu sarnast virtuaalmasinat. Samuti üle minna järgmise taseme lahendusele.

Varundustarkvara ja virtualserverite koopiad hoitakse eraldi välises Fiber Channel Storage massiivis, mis paikneb väljaspool serverit. Seetõttu on võimalik, näiteks isegi serveri hävides, lisada varundusketas külge uuele VMware serverile ja taastada virtuaalserverid 20 minutiga.

Microsofti ametliku SPLA partnerina pakume kuutasu eest juurde Windows serveri litsentse.

Virtualiseerimis- ja varundustarkvara paigaldame ja seadistame tasuta. Erikokkuleppel aitame, tagasihoidliku tasu eest, migreerida paari tunniga uude lahendusse kliendi senised füüsilised Windows serverid.

Taristu edasiseks halduseks on võimalik sõlmida hooldusleping 50€ eest kuus, mis sisaldab virtualiseerimise ja varunduse haldust. Virtuaalserverite operatsioonisüsteemide ja rakenduste haldusega tegeleb klient. Hinnas sisaldub ka kogu taristu ja vajadusel eraldi ka virtuaalserverite ja nende rakenduste monitooring. Monitooringu teavitused ja ligipääs keskkonnale antakse ka kliendile. Teenuse hinnas sisaldub riistvara 24x7 hooldus ja monitooring. Vea tekkides asendatakse vigane komponent koheselt meie enam kui suurest komponentide laost.

Meie lahenduse kasutuselevõtuga kaob kliendil vajadus pidada üleval oma kontoris mitmeid füüsilisi servereid, millel ainuüksi elektrikulu on märkimisväärne. Kaob ära ka vajadus teostada investeeringuid uute serverite ostuks.

SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL460 G8, 2x E5-5670 8 Core 16 Threads 2.6 Ghz, 64GB Ram

1 185€ 185€
STORAGE      

300GB SSD FC STORAGE

1 90€

90€

500GB 7.2Gb FC Lun varunduseks 1 25€ 25€

TARKVARA

     

Vmware Essential Kit ühekordne litsentsi maksumus

1 515€ 515€

Unitrend vmware backup kuni 1TB

1 Tasuta Tasuta
    Kuutasu: 300€

+Privaatpilv kahe serveri klastris

Privaatpilv kahe serveri klastris

Lahendus on disainitud mõnekümne virtuaalmasina käitamiseks kõrgkäideldavas klastris, mis koosneb kahest VMware või Xenserver hostist. Kõrgkäideldavuse funktsionaalsus võimaldab ühe host serveri rikke puhul, kõikide rikkest puudutatud virtuaalmasinate automaatset startimist teisel serveril. Kuna klastri host serverid asuvad füüsiliselt erinevates Blade Center süsteemides, on mitme hosti üheaegne rike ebatõenäoline.

Virtualiseerimistarkvara paigaldame ja seadistame tasuta. Varundus ja disaster recovery võimalusi on erinevaid ja see disainitakse vastavalt kliendi soovile.

Projekti raames koolitame ja konsulteerime kliendi administraatorit avalikust pilvest või füüsilistelt serveritelt seniseid virtuaalservereid uude pilve migreerima.

Taristu edasiseks halduseks on võimalik sõlmida hooldusleping alates 100€ eest kuus, mis sisaldab kahe hosti haldust ja ka kogu taristu ja vajadusel eraldi ka virtuaalserverite ja nende rakenduste monitooringut. Monitooringu teavitused ja ligipääs keskkonnale antakse ka kliendile. Teenuse hinnas sisaldub riistvara 24x7 hooldus ja monitooring. Vea tekkides asendatakse vigane komponent koheselt meie enam kui suurest komponentide laost.

Meie lahenduse kasutuselevõtuga loobub klient avalikku pilve paigutatud serveritest või oma füüsilistest serveritest. See tähendab olulist rahalist võitu, kuna privaatpilve lahendus on avalikust pilvest vähemalt mitu korda soodsam. Või kaob vajadus pidada üleval oma kontoris mitmeid füüsilisi servereid, millel ainuüksi elektrikulu on oluliset suur. Kaob ära ka vajadus teostada investeeringuid uute serverite ostuks.

Privaatpilv pakub suuremat kontrolli andmete ja serverite üle ning ka suuremat käideldavust.

SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL460 G9 - CPU Intel® Xeon® E5-2640v4, 64GB Ram, 2x10GB LAN,FC

2 350€ 700€
STORAGE      

1TB FC SSD Shared storage LUN

1 300€ 300€

2TB FC 7.7K SAS Shared storage LUN või NAS nfs share

1 100€ 100€
TARKVARA      

VMware Essential Plus

1 4200€ 4200€
XenServer 1 tasuta tasuta
    Kuutasu: 1100€

+High End privaatpilv kolme serveri klastris

High End privaatpilv kolme serveri klastris

Lahendus on disainitud sadade virtuaalmasinatei käitamiseks kõrgkäideldavas klastris mis koosneb kolmest vmware hostist. Kõrgkäideldavuse funktsionaalsus võimaldab ühe host serveri rikke puhul kõikide rikkest puudutatud virtuaalmasinate automaatset startimist ülejäänud kahel või kahe host serveri rikke puhul kriitlisemate masinate käivituse ühel. Kuna klastri host serverid asuvad erinevates Blade Center süsteemides on mitme hosti üheaegne rike ebatõenäoline.

Tagamaks andmete maksimaalset turvalisust on kasutusel varundus mis replikeerib kõiki virtuaalmasinaid iga 15 minuti järgi teises datacentris asuvasse väiksemasse klastersüsteemi. Süsteem võimaldab 5 minutiga saada üles vigasaanud masin või käivitada kõik masinad sekundaarses klastris mis asub teises serverikeskuses.

Abi virtualiseerimistarkvara valikul ja paigaldusel ning lahenduse disaini tehnilisel nõustamisel on tasuta.

Taristu edasiseks halduseks on võimalik sõlmida hooldusleping alates 150€ kuus, mis sisaldab taristu haldust ja monitooringut. Lisateenusena pakume virtuaalmasinate ja ka nende rakenduste monitooringut. Monitooringu teavitused ja ligipääs keskkonnale antakse ka kliendile.Teenuse hinnas sisaldub riistvara 24x7 hooldus ja monitooring. Vea tekkides asendatakse vigane komponent koheselt meie enam kui suurest komponentide laost.

Meie lahendusega kasutuselevõtuga loobub klient avalikus pilves paiknevatest serveritest ja ka oma kontoris paiknevast juba vananenud klastersüsteemist ning vähendab kordades jooksvaid kulusid ning loobub lähiajal väga suurest investeeringust riistavarasse.

SERVERID Kogus Hind Kokku

HP BL460 G10 - 2x 2.6Ghz 12 Core Intel® Xeon® Gold 6126 Cpu, 128GB Ram, 2x10GB LAN,2x FC Network

3 750 2250
STORAGE      

2TB FC SSD Shared storage LUN

1 600 600
    Kuutasu: 2850€
OFFSITE (vajadusel)      

SERVERID

     

HP BL460 G7 - 2xX5650 6 Core cpu, 64GB Ram, 2x10GB LAN

3 100€ 300€
STORAGE      
3TB FC SAS 15K Shared storage LUN 1 300€ 300€

 

  Kuutasu 600€

TARKVARA

     

vSphere Essentials Plus (vajadusel 1 litsents saidi kohta)

1  4200€ 4200€

Wavecomi privaatpilvega oled proffide hulgas.

Aadress: Endla 16, Tallinn 10142Telefon: (+372) 685 0000wavecom@wavecom.ee